A new pedestrian mall

У понеділок, 30 листопада, у Львівській міській раді відбулося громадське слухання проекту містобудівного обґрунтування розміщення торгово-офісного центру на вулиці Дорошенка, 2  у нашому місті. Про майбутню забудову громаді міста розповідав Кузьмак І.С. - директор ТзОВ «Укрдизайнгруп».

Ділянка, яку намітили для розташування торгово-офісного центру, знаходиться на території  історичного ареалу міста, в межах  ансамблю історичного центру, внесеного до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Об’єм майбутньої споруди запроектований як «вставка» між існуючими житлово-громадськими будинками на вулиці Дорошенка, 6 та проспект Свободи,11. Також планують зробити пішохідний прохід, який з’єднуватиметься із проходом Крива Липа, і, таким чином, сполучатиме вулицю Дорошенка із вулицею Січових Стрільців. Будівля разом із мансардним приміщенням матиме шість поверхів. Підвал передбачений для розміщення продуктового супермаркету, нижні три поверхи відведуть під розміщення торгових магазинів промислової групи, а 4-ий та 5-ий поверхи – під офісні приміщення.

Своєрідною «фішкою» проекту є створення пасажу, який проходитиме крізь споруду проектованого центру, від вул. Дорошенка до пр. Крива Липа.

Під час слухання виникло актуальне питання розміщення автомобільних стоянок, точніше їх брак.

 Проте проектанти зазначили, що проблеми, як такої, немає, оскільки  до майбутнього торгово-офісного центру вигідно добиратися громадським транспортом чи велосипедами. Стоянками для двоколісного транспорту прилеглу територію обіцяють облаштувати, як і у всіх європейських країнах.

Що  стосується функціонального та естетичного  призначення будівлі, заперечень в учасників громадського слухання не було. 

Зореслава Кадикало, Портал ГО Львова

      http://www.ngo.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=3315:2009-12-03-06-53-49&catid=17:s-&Itemid=2