passage

Громадські слухання містобудівного обґрунтування розміщення торгово-офісного центру на вул. Дорошенка, 2 у Львові, який чомусь місцеві ЗМІ називають «шестиповерховим торговельно-розважальним центром», учора завершилися рекомендацією погодження за процедурою, визначеною законодавством, – про це сьогодні, 1 грудня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Містобудівне обґрунтування розміщення тогово-офісного центру на вул. Дорошенка, 2 у Львові винесла на громадське обговорення архітектурно-планувальна майстерня під керівництвом Михайла Федика ТзОВ «Укрдизайнгруп», яку очолює директор Ігор Кузьмак. Власне Ігор Кузьмак за відеосприяння архітектора Андрія Личка і доповідав про доцільність і можливість спорудження на правому боці початку вул. Дорошенка торгово офісного центру із пасажем, що виходить у проїзд Крива Липа.

Замовником містобудівного обґрунтування розміщення торгово-офісного центру на вул. Дорошенка,2 є ТзОВ «Солодка Вишиванка», якому Львівська міськрада відвела цю ділянку ухвалою №2129 від 25.01.2009. Ця ділянка площею 0,0995 належить до території історичного ареалу міста в межах ансамблю історичного центру, включеного до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Згідно з історико-містобудівним обґрунтуванням, виконаним 2007 р. інститутом «Укрзахідпроектреставрація», ділянка лежить у кварталі щільно зблокованої забудови і зі всіх боків оточена пам’ятками архітектури місцевого значення. Вимоги до історичного ареалу передбачають під час реконструкції та доповнення забудови притримуватися засад гармонійного вписання нових об’єктів у сформоване архітектурно-містобудівне середовище.

За історичною традицією, на ділянці втраченої 3-поверхової будівлі (реконструйованою 1908 р із вирішенням фасаду у стилі історизму) завжди торгували, що відповідає функціям теперішньої планувальної зони Д-1 (зона центру ділової, громадської та комерційної діяльності). Некапітальні торговельні споруди, які досі стоять на ділянці, будуть знесені. Майбутня будівля матиме підземний рівень для торгівлі харчами), перший рівень – під пасаж і бутіки, третій-четвертий рівень для торгівлі промисловими товарами, на п’ятому й шостому рівнях заплановані офісні приміщення, а на даховому – котельня та інженерні комунікації.

В обговоренні містобудівного обґрунтування розташування торгово-офісного центру на вул.Дорошенка,2 узяли участь начальник відділу територіального управління міста управління архітектури департаменту містобудування ЛМР Юрій Вархола, директор інституту «Укразахідпроектреставрація» Володимир Швець, архітектор Микола Обідняк, архітектор і член «Товариства шанувальників Львова» Віра Балаж та представник ЦППД «Сім» Христина Процюк, яка внесла аргументовану пропозицію щодо вирішення проблеми паркування легкового транспорту, оскільки в проекті Містобудівного обґрунтування запропоновано розміщення легкових автомобілів на вул. Костюшка та Банківській, а Схемою розвитку транспорту, розробленій ДІПМ «Містопроект», – у підземних паркінгах на розі вулиць Стефаника-Коперніка та навпроти ЛНУ ім. І. Франка!

Христина Процюк нагадала, що у висновку комплексної державної експертизи по містобудівній документації «Містобудівного обґрунтування розміщення торгово-офісного центру по вул. Дорошенка у Львові» від 15. 10. 2009 р. за № 14-01235-09, в рекомендованих до затвердження проектних рішеннях фігурують лише автостоянки на вул. Костюшка і Банковій, про підземні паркінги на розі вул. Стефаника-Коперника та навпроти ЛНУ ім. І. Франка не згадано. До того ж схвальну оцінку німецьких експертів-розробників Стратегії міського транспортного руху в м. Львові отримало лише рішення про встановлення нових зон паркування за межами центру. Зважаючи на те, що торгово-офісний центр на вул. Дорошенка, 2 притягне у недалекому майбутньому додатковий транспорт до центральної частини Львова, ЦППД «Сім» вимагає враховувати рекомендації німецьких експертів-розробників Стратегії міського транспортного руху в м. Львові та не організовувати місця для паркування в центральній частині м. Львова, зокрема підземних паркінгів на розі вул. Стефаника-Коперніка та навпроти ЛНУ ім. І. Франка.

Загалом диспутанти, які цікавилися міцністю сусідніх будинків, фундаментом проектованої споруди, вирішенням стилістики фасаду тощо, високо оцінили рівень планувальних рішень, запропонованих ТзОВ «Укрдизайнгруп».

Єдине, чого не торкнулася розмова, – це сумнівного перепланування під пасажний прохід пам’ятки архітектури 3а у проїзді Крива Липа, та суціль скляних поверхонь фасаду, що за остаточної реалізації планованої споруди можуть сприйматися гострим дисонансом. Щоправда, Ігор Кузьмак попросив не сприймати запропоновану візуалізацію як даність, запевнивши, що при вирішенні фасаду будуть передбачені фактурні тиньки та художня кераміка.

                        http://zik.com.ua/ua/news/2009/12/01/206767                                                                                                         Грудень 01.2009